Avalikud firmateated
  Eesti | Välis | Majandus | Sport | Kultuur | Teadus | Krimi Tänased firmateated

Minuelekter.ee: elektrimüüja ja teenuspaketi teadlik valik aitab kokku hoida kuni veerandi elektrienergia kuludest

31.10.2012 16:06  
Toimub: 31.10.2012

 
Pressiteade

1. november 2012


1. novembril avatakse elektrihindade võrdlusportaal Minuelekter.ee, kus on võimalik võrrelda erinevate elektrimüüjate ning esmakordselt Eestis ka võrguettevõtete teenuspakette. Minuelekter.ee portaal erineb teistest võrdlusportaalidest sellepoolest, et arvutab tarbijale kokku kogu elektri ostmisega seotud kulu – elektrienergia kulu ja ka võrgutasu, mis annab tarbijale tervikliku ülevaate sellest, milline saab olema tema kuine kogukulu. Võrguteenuse kulu võib moodustada üle poole elektrienergia ostmisega seotud kuludest. Samuti on Minuelekter.ee portaalis tarbijal kõige laiemate võimalustega otsingusüsteem, mis aitab teha teadlikku valikut. Portaal on lõpptarbijale tasuta.

„Elektrituru avanemine ei toimu Eestis tõenäoliselt väga kiiresti, kuna kogu teema on meie inimeste jaoks väga uus“, iseloomustab ärikeskkonda Raul Ennus, Minuelekter.ee juhatuse liige. „Meie soovitus on tarbijal rahulikult, aga põhjalikult võrrelda erinevaid pakkumisi ja detsembrikuu esimeses pooles teha teadlik valik. Kuna turul on tekkinud esmakordselt konkurents, on müüjad oma esialgseid pakette juba muutnud tarbijale soodsamaks. Teadlik valik aitab märkimisväärselt säästa, mis on eriti oluline selle valguses, et elektrienergia hind turu avanedes tõenäoliselt tõuseb“, soovitab Ennus.

Kuna elektrituru avanemisega seonduv on pikem protsess, on portaal pidevalt arenemises. Kõik olulised toimingud saab tarbija portaalis juba täna ära teha – võrrelda ja valida endale sobiv teenuspakett ning jälgida hindade muutumist. „Juba 2013. aasta esimeses pooles loodame oma portaalis pakkuda ka võimalust elektrilepingu sõlmimiseks“, kommenteerib portaali arendusplaane Ennus. „Portaali arenduskava on põhjalik, uusi teenuseid ja mugavusfunktsioone loome kättesaadavaks tarbijatele ning ka müüjatele 2013. aastal mitmes etapis. Eesmärk on saavutada märkimisväärne turuosa – umbes 10% kõigist lepingutest sõlmitakse 2014. aastal Minuelekter.ee portaalis.“ Hetkel saavad tarbijad jätta portaali oma kontakti, millele saadetakse teavitus, kui portaalis on võimalik hakata lepinguid sõlmima.

Minuelekter.ee portaali haldav ettevõte Minuelekter OÜ on Eesti idufirma, mille omanikeks on noored, hakkajad ja infosüsteemide loomise alal kogenud ettevõtjad. Minuelekter.ee eesmärk on aidata tarbijatel leida võimalikult mugaval viisil parim elektrienergia leping ja olla professionaalseks partneriks elektrimüüjatele.

Lisainfo

Raul Ennus

+ 372 52 84 334

raul.ennus@minuelekter.ee