Avalikud firmateated
  Eesti | Välis | Majandus | Sport | Kultuur | Teadus | Krimi Tänased firmateated

Marko Kompus „Leiud klammerdaja päevaraamatust" 13 – 29 november 2007 Tartu Lastekunstikooli galeriis.

12.11.2007 06:56  
Toimub: 12.11.2007

 
Erakpoeet ja maalikunstnik Marko Kompus on leidnud sõna, pintsli ja värvirulli kõrvale uue kallima – klambripüstoli. Samas pole ta unustanud vanu armsamaid. Viibimine Tallinnas Kalamajas on mõjunud ta tervisele hästi. Ettevalmistused maratoniks läbi Eesti kultuurielu on käimas uue hooga. Müts lubas Kompuse ära süüa, kui ta pole 10 aasta pärast lisaks Kirjanike Liidule ka Kunstnike Liidus maalikunstnike mõnusal diivanil.

Kunstiteadlane Toomas Löögimägi: „Marko Kompus on Konrad Mäe otsene vaimne järglane, sest tema vanaisa kodutalus Madral oli seinal Konrad Mäe pilt. Seega peab Konpuse toodangut tulevikus müüma sama kallilt kui kodanik Mäe soperdisi. Samas on Komopuse töödes sama igavat maalilisust kui SasSuumani piltides. Pean ütlema, et poliitilise faktuuri poolest ei saa Jaan Elken Kompusele löögilegi. Jaan Toomik võib olla greatest ever, kuid greater on siiski Marko. Sest teda on filminud isegi Jaan Jürgen Klaus, kes aga pole portreteerinud Aapo Pukki. Naiste hulgas on kauneim Eda Lõhmus, kuid meeste seas on Kompus tast kaugel ees. Seda on märganud isegi Enn Tegova ja läks selles vaidluses Ilmar Kruusamäega, kui Tartu suurima iluspetsialistiga kaklema. Albert Gulk vaatas seda pealt ja lehvitas abitult käsi, nagu setudel ikka kombeks. Juka Käärman on ... ja Martiini tema prohvet! Alee!"

Marko Kompuse mitmekümnest sõgedast assamblaazhist koosnev näitus „Leiud klammerdaja päevaraamatust" avatakse teisipäeval 13. novembril kell 19 ja suletakse 29. novembril kell 18. Tartu Lastekunstikooli galerii on avatud E—R 15 – 18.

Marko Kompus

GSM: 53859154

email: markokompus@hot.ee

Margus Kiis, TLKK galerii kuraator

GSM: 55680151

email: tlkgalerii@gmail.com, marguskiis@hotmail.com

www.tlkkgalerii.blogspot.com