Avalikud firmateated
  Eesti | Välis | Majandus | Sport | Kultuur | Teadus | Krimi Tänased firmateated

15 Euroopa riigis leiab aset fotovõistlus Wiki Loves Monuments

01.09.2011 11:28  
Toimub: 01.09.2011

 
MTÜ Wikimedia Eesti, Muinsuskaitseamet

1. september 2011


Septembrikuus toimub üle-euroopaline fotokonkurss Wiki Loves Monuments (Eestis "Kultuurimälestised Vikipeediasse"), mis kutsub kõiki inimesi üles laadima pilte kultuurimälestistest. Kõiki osalevaid pilte peab saama edaspidi vabalt kasutada nii Vikipeedias kui ka mujal. Osaleda võib igaüks, olenemata vanusest või ametist.

“Euroopas on sadu tuhandeid kultuurimälestisi, aga enamikust ei ole internetis veel vabalt kasutatavaid fotosid," rääkis Lodewijk Gelauff, kes on üks rahvusvahelise võistluse korraldajaist. "Meie eesmärk on seda olukorda muuta. Wikimedia visioon on teha kogu informatsioon vabalt kättesaadavaks igaühele maailmas ja fotod Euroopa tähtsamatest kultuuriobjektidest on osa sellest informatsioonist.” Vikipeedia mängib olulist rolli Euroopa kultuuripärandi tutvustamisel, seda kasutab üle maailma 400 miljonit inimest.

Rahvusvaheline võistlus sai ajendi mullu Hollandis korraldatud samalaadsest üritusest, mille käigus koguti 12 500 vaba kasutuse litsentsi all avaldatud fotot. "Meil on hea meel, et Wiki Loves Monuments korraldatakse sel aastal nii paljudes riikides ning seda toetavad rahvusvahelised organisatsioonid nagu Euroopa Nõukogu, Euroopa Komisjon, Europeana ja Europa Nostra, " ütles Gelauff.

Wiki Loves Monuments kestab terve septembrikuu ning seda korraldavad igas riigis kohalikud vabatahtlikud. Iga maa parimad fotod konkureerivad lisaks kohalikele auhindadele ka üle-euroopalise ˛ürii ees. Rohkem infot ning fotode üleslaadimisvormi on võimalik leida võistluse kodulehelt www.wikilovesmonuments.ee.

Teele Vaalma, MTÜ Wikimedia Eesti juhatuse liige

wm-ee@wikimedia.org ,+372 5814 5381

Urve Russow, Muinsuskaitseameti registriosakonna juhataja

urve.russow@muinas.ee, +372 640 3012