Avalikud firmateated
  Eesti | Välis | Majandus | Sport | Kultuur | Teadus | Krimi Tänased firmateated

Onu Eskimo 100. sünnipäeva tähistamiseks luuakse Evald Rooma nimeline stipendium

06.07.2011 16:07  
Toimub: 06.07.2011

 
AS Balbiino

Pressiteade

06.07.2011


Onu Eskimo ehk Evald Rooma 100. sünnipäeva tähistamiseks loob kodumaine jäätisetootja AS Balbiino Evald Rooma nimelise stipendiumi, mis antakse Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli toiduainete töötlemise erialal silmapaistnud õpilastele.

„Evald Rooma pani Eskimo jäätistega aluse Eesti jäätisetööstusele ning tema 100. sünnipäeva tähistamiseks loome stipendiumi tema panuse esiletõstmiseks ja tuhandete jäätisesõprade tänuavalduseks,“ ütles AS Balbiino juhataja Jaak Muug.

„Kodumaise jäätisetootjana on meie jaoks väga tähtis, et kasvaks peale uus põlvkond jäätisemeistreid, kes suudaks tulevikuski teha Eesti parimaid jäätiseid Balbiinos. Kuna Balbiino peab äärmiselt oluliseks toiduohutust ja kõrgeimat kvaliteeti, peame tähtsaks uute professionaalsete toidutehnoloogide pealekasvu toetamist. Selleks soovime õpilasi omalt poolt innustada saavutama paremaid õpitulemusi ja neid stipendiumiga toetada. Ühtlasi peame väga oluliseks ettevõtjate panustamist Eesti kutseharidussüsteemi arendamisse,“ ütles AS Balbiino juhataja Jaak Muug.

Balbiino finantseeritav Evald Rooma nimeline stipendium on 1000 eurot ning kool valib igal aastal välja ühe või kaks toiduainete töötlemise erialal silmapaistnud õpilast, kes on spetsialiseerunud piimatoodete valmistamisele. Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis õpetatakse Eestis ainsana piimatoodete tehnoloogia eriala, sh jäätise tootmist.

15 tootmisaastaga on Balbiinost saanud üks suurimaid Eesti ja Baltikumi jäätisetootjaid, kes valmistab jäätist kodumaisest toorainest. Ettevõte põhineb 100% Eesti kapitalil, kuuludes NG Investeeringutele ja annab tööd 302 inimesele.

Balbiino toodangu kõrge kvaliteedi kinnituseks on Balbiinole ainsa jäätisetootjana Baltikumis omistatud Euroopa rangeima ja kõrgeima kvaliteedi sertifikaadi BRC (British Retail Consortium) kõrgeim A tase. Balbiino jäätised ei sisalda transrasvu, säilitusaineid ega asovärve.

Foto Evald Rooma 100. sünnipäevast ftp://4085047b:PRMeedia1@la02.neti.ee

Täiendav info:

Jaak Muug

AS Balbiino juhataja

509 0769

jaak@balbiino.ee

www.balbiino.ee

Teate edastas:

Ester Riispapp

Konsultant
PR Partner
529 9347
ester@prpartner.ee
www.prpartner.ee